Podstrona: Uczestnictwo w organizacjach i projektach / Wizytówka pracownika PRz

Uczestnictwo w organizacjach i projektach

red. Myroslav Kutniv

UCZESTNICTWO W TEMATACH BADAWCZYCH I GRANTACH

Brał udział w realizacji następujących tematów badawczych i grantów:

1. “Rozwój teorii ułamków gałęzistych łańcuchowych, konstrukcja numerycznych i analitycznych metod rozwiązywania równań różniczkowych”, Katedrza Matematyki Stosowanej Uniwersytetu Narodowego “Politechnika Lwowska” (Ministerstwo Edukacji i Nauki Ukrainy) 2007-2009;
2. “Numeryczne i analityczne metody w zagadnieniach nieograniczonych” (temat DFFD F7/405-2001), Instytut Matematyki NAN Ukrainy, Kijów;
3. “Metody numeryczne wysokiego rzędu dokładności dla równań różniczkowych o  współczynnikach w postaci operatorów i ich zastosowania”, Instytut Matematyki  Stosowanej na Uniwersytecie w Jenie imienia Friedricha Schillera (Niemcy), 2004-2007.
4. “Konstruowanie analitycznych i numerycznych metod rozwiązania równań różniczkowych, zbieżność i stabilność ułamków gałęzistych łańcuchowych”, Katedra Matematyki Stosowanej Uniwersytetu Narodowego “Politechnika Lwowska” (Ministerstwo Edukacji i Nauki Ukrainy), 2007-2009;

5. "Opracowanie efektywnych metod numerycznych rozwiązywania zagadnień początkowych, zagadnień brzegowych oraz  zagadnień o wartości własnych dla równań różniczkowych zwyczajnych", Katedra Matematyki Stosowanej Uniwersytetu Narodowego “Politechnika Lwowska” (Ministerstwo Edukacji i Nauki Ukrainy), 2006-2012 – kierownik tematy.

CZŁONKOSTWO W KOMITETACH REDAKCYJNYCH CZASOPISM

Członek komitetu redakcyjnego czasopism Wisnyk Narodowego Uniwersytetu “Politechnika Lwowska” (nauk fizyczno-matematycznych), Wisnyk Uniwersytetu Lwowskiego imienia Іwana Franki (seria matematyka stosowana i informatyka), Journal of Numerical & Applied Mathematics, Mathematical Modeling and Computing, Matematyczny Wisnyk Naukowo- Technicznej Szkoły.